Rozwój

Dobre myśli na każdy dzień

19 stycznia 2016 o 20:31   /   przez   /   komentarze (0)

Dobry dzień to dzień pełny pozytywnych myśli. Każdy powinien budzić się z dobrym nastawieniem do życia i myśleć o tym, co dobrego się wydarzy. Nie można myśleć o trudnościach, o barierach i przeszkodach do pokonania. Nie od tego trzeba zaczynać. Warto lepiej zastanowić się nad złotym środkiem i ułożeniem dla siebie dziesięciu przykazań pozytywnego myślenia na każdy dzień. Przede wszystkim należy pamiętać, że jedynym złym krokiem jest ten niezrobiony. Zawsze więc trzeba walczyć o zamierzony sobie cel. W życiu nie ma miejsca na wahania i wątpliwości. Trzeba umieć podejmować ryzyko i albo cieszyć się z wygranej albo pogodzić z przegraną wiedząc przynajmniej, że zrobiło się wszystko co możliwe, aby zostać zwycięzcą.

Warto wiedzieć również, że człowiek zawsze popełnia błędy i nie oznacza to wcale, że nigdy nie będzie mógł ich naprawiać. Młodzi uczą się na błędach, ale jest to prawo każdego człowieka zarówno dorosłego, młodego jak i starego. Nic nie dzieje się przez przypadek, wszystko ma jakieś fundamenty i jeśli tylko chcemy możemy mieć nad nimi kontrolę. Ken Venturi powiedział: „Nie wierzę, że musisz być lepszy od innych. Uważam, że powinieneś stać się lepszy niż kiedykolwiek sądziłbyś, że będziesz” – i właśnie tą myślą warto kierować się każdego dnia. Nie warto rozglądać się na boki. Nie warto oceniać innych ludzi i zazdrościć im. Można mieć znacznie więcej. Nigdy nie wiadomo czy obcy nam człowiek jest szczęśliwy, czy również komuś nie zazdrości i czy też nie chciałby mieć więcej niż ma. To prawo życia, którego nie da się zmienić i które zawsze będzie takie samo. Ludzie muszą dążyć do tego, aby być szczęśliwym a nie do tego, aby inni myśleli, że tacy są. Wszyscy mają tyle szczęścia na ile sobie pozwolą.

Jeśli wszyscy ułożyliby sobie listę dobrych myśli na każdy dzień w roku i kierował się nimi to szybko zauważyliby, że udany dzień zdarza się coraz częściej. Ludzie wydają się lepsi i życie bardziej kolorowe. Trzeba żyć w myśl znanej wszystkim sentencji „Carpe Diem” i to będzie najlepsza puenta.

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona