Moda i Uroda

Jak dobrać biżuterię do sukienki?

Jak dobrać biżuterię do sukienki
19 marca 2016 o 20:05   /   przez   /   komentarze (0)

Sukienka to element odzieży dodający kobietom zmysłowości i atrakcyjności. Nie wszystkie chętnie po nie sięgamy, ale czasem jesteśmy zmuszone – czy to na studniówce, czy weselu. Ważne jest, aby potrafić dobrać do sukienki odpowiednie dodatki, a w szczególności biżuterię, ponieważ to właśnie ona zwykle przykuwa uwagę do kreacji.

W doborze biżuterii należy pamiętać, że zasada im więcej tym lepiej nie ma tu żadnego zastosowania. Kobiety w sukienkach powinny czuć się delikatnie i zwiewnie, a ciężka biżuteria w dodatkowo dużych ilościach na pewno zaburzy oczekiwany efekt.

Kolejna sprawa, biżuterię zwykle dobiera się nie do kreacji – choć oczywiście te powinny ze sobą współgrać, ale do dekoltu. Do różnych typów dekoltów pasują różne typy biżuterii i na to warto zwracać szczególną uwagę.

Zasady dobory biżuterii względem dekoltu:

Jeśli dekolt jest owalny – tu sprawdzi się delikatny, pojedynczy łańcuszek czy krótkie koraliki. Jest to najwygodniejszy dekolt, ponieważ pasuje do niego tak na prawdę niemalże każdy rodzaj biżuterii zarówno jeśli chodzi o łańcuszek jak i o kolczyki, przy czym w dalszym ciągu należy zachowywać umiar, aby nie uzyskać efektu przepychu.

koraliki białe

Decydując się na golf – najlepiej wybrać długi łańcuszek, choć w dalszym ciągu delikatny. W przeciwnym razie golf może go stłumić i efekt nie będzie najestetyczniejszy.

Łańcuszek

Przy niektórych rodzajach dekoltów na przykład w kształcie łódki należy w ogóle unikać naszyjników. Tu lepiej sprawdzą się długie, eleganckie kolczyki, które dodadzą kobiecości a jednocześnie nie zniszczą efektu całej kreacji.

O doborze biżuterii do sukienki można mówić bardzo wiele. Ważny jest również materiał i nie od dziś wiadomo, my kobiety najchętniej sięgamy po złoto, srebro lub ewentualnie kamienie szlachetne, jeśli oczywiście pozwala na to zasobność portfela. Jest to najbezpieczniejszy wybór, ponieważ zarówno złoto jak i srebro zawsze będą prezentowały się elegancko i kobieco. Warto również pamiętać o innych dodatkach do sukienki, na przykład o torebce, ale to już jest temat na oddzielny wpis.

A jakie jest Wasze ulubione zestawienie sukienki z biżuterią?

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona