Moda i Uroda

Jak kupować buty przez internet?

Jak kupować buty przez Internet
18 marca 2016 o 20:30   /   przez   /   komentarze (0)

Kupowanie butów przez internet niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim można znaleźć modele, które nie są dostępne w stacjonarnych butikach a dodatkowo są dużo tańsze, bo obniżki sięgają nawet kilkudziesięciu procent. W sklepach internetowych znajduje się także mnóstwo ofert sklepów zagranicznych, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kupić buty z eksportu.

Na co zwracać uwagę kupując buty przez Internet?

Dla wielu osób takie zakupy mogą się wydawać trochę ryzykowne. Trudno jest zdecydować się na odpowiedni model nie znając dokładnego rozmiaru, które jak wiadomo mogą się od siebie różnić i być zawyżone bądź też zaniżone. Niełatwo jest się również zdecydować na zakup nie mierząc ich i nie dotykając w celu poznania faktury, wykonania i zastosowanego materiału.

Po pierwsze, o wszystko zawsze można zapytać sprzedawcę.

Po drugie, jeśli po zakupie okaże się, że buty wcale nie są tym towarem, którego się spodziewaliśmy to prawo konsumenta pozwala na to, aby w ciągu dwóch tygodni od zakupów bez żadnych konsekwencji towar odesłać. Warto o tym wiedzieć, aby w razie niepowodzenia zakupów można było egzekwować swoje prawa. Niektóre sklepy internetowe oferują nawet zwrot kosztów wysyłki zwracanych butów, co daje nam duży komfort.

Co z tym rozmiarem?

Problem z rozmiarem też nie jest tak wielki jak mogłoby się to wydawać. Przy doborze obuwia nie warto jednak kierować się tylko rozmiarem podanym przez producenta, ale przede wszystkim długością wkładki. Chcąc ją zmierzyć potrzebny będzie centymetr krawiecki, biała kartka i ołówek. Kładąc nogę na kartce dokładnie zaznaczamy na niej początek i koniec stopy. Później mierzymy odległość między nimi uzyskując przy tym rozmiar wkładki, który wystarczy już tylko porównać z rozmiarem wkładki w bucie. Jeśli takiej informacji nie ma, wystarczy poprosić sprzedawcę o pobranie miary. Trzeba też pamiętać, aby zawsze kupować buty o wkładce przynajmniej o pół centymetra dłuższej niż zmierzona przez nas.

Jak widać zakup butów przez Internet wcale nie musi być tak trudny i skomplikowany. Wystarczy jedynie dobrze się do niego przygotować i znaleźć uczciwego sprzedawcę.

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona