Rozwój

Jak znaleźć szczęście w życiu?

Jak znaleźć szczęście w życiu
2 marca 2016 o 20:29   /   przez   /   komentarze (0)

Każdy człowiek zastanawia się jak znaleźć szczęście? Czym w ogóle jest to uczucie i gdzie szukać recepty na udane, radosne i szczęśliwe życie? Podwalin tych pytań warto szukać w dzieciństwie odpowiadając sobie na pytanie czy każdy człowiek dostał od swoich bliskich jako dziecko to czego chciał? Czy był doceniany, darzony uczuciem i troską? Można zauważyć pewną zależność. Osoby, które swoje dzieciństwo wspominają jako szczęśliwe dużo łatwiej układają sobie życie jako dorośli ludzie. Odnoszą sukcesy zawodowe i zakładają rodziny, w których to szczęście mimo wszelkich życiowych trudności zawsze jest na pierwszym miejscu.

Szczęście dla każdego znaczy coś innego, bo wszyscy mają przecież własne pragnienia, upodobania i cele. To właśnie dążenie do nich i pokonywanie kolejnych barier może być tą jedyną receptą i odpowiedzią na pytanie jak znaleźć szczęście? Ludzki umysł skrywa jeszcze mnóstwo zagadek. Każdy chciałby poznać to, co nieznane jest specjalistom całego świata, ale na dzień dzisiejszy jest to jednak niemożliwe. Uczucia, emocje i pragnienia to coś, z czym człowiek mierzy się każdego dnia i dopóki nie znajdzie dla siebie życiowego azylu to nic nie będzie mogło się zmienić.

Rodzi się jedno zasadnicze pytanie: czy szukając tego swojego wymarzonego szczęścia staramy się dawać je innym? Czy w swoich dążeniach nie staliśmy się egoistami, którzy są w stanie po trupach dotrzeć do każdego celu? Jeśli tak właśnie jest to nie można spodziewać się, że szczęście samo do nas zapuka. Prawdą znaną od początku istnienia świata jest to, że dobro powraca i to najczęściej ze zdwojoną siłą. Może więc warto wykrzesać z siebie trochę zwykłego człowieczeństwa, dobrym i drobnym a zarazem wiele znaczącym gestem obdarzyć radością drugiego człowieka. Można powiedzieć, że to działa jak bumerang. Tak właśnie jest i jeśli każdy byłby dla siebie bardziej wyrozumiały, uczuciowy i tolerancyjny to być może nikt nie musiałby szukać odpowiedzi na to bądź co bądź retoryczne pytanie jak znaleźć szczęście?

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona