Zdrowie

Naprotechnologia – jak się przygotować do pierwszej wizyty?

30 sierpnia 2016 o 19:11   /   przez   /   komentarze (0)

Nasza para jest już po pierwszej wizycie u naprotechnologa. Ich doświadczenia poznacie w kolejnym artykule, natomiast dzisiaj dowiecie się w jaki sposób należy się przygotować do wizyty. Jak wspominaliśmy w pierwszym artykule, naprotechnologia opiera się na diagnostyce i znajdywaniu problemów, mogących zaszkodzić naturalnej płodności. Nawet najmniejszy szczegół, który dla nas jest jakimś banałem, dla naprotechnologa może być cenną wskazówką do rozpoznania problemu. Ponadto im lepiej znamy nasze ciało, jego zachowania i dolegliwości, tym szybciej lekarz jest w stanie nas zdiagnozować i rozpocząć leczenie.

Co zatem należy przygotować na pierwszą wizytę u naprotechnologa:

  • przypomnij sobie wszystkie [sic!] przebyte choroby – Miałeś wysypkę po mleku? Chorowałeś na alergie pokarmowe? Psikasz latem? Masz słabą odporność? Miałeś poważne choroby w dzieciństwie? Powiedz to lekarzowi. Wszystko to jest istotne!
  • przygotuj jak najwięcej wyników badań – Zakładamy oczywiście, że zdjęcie złamanego obojczyku w 3 klasie podstawówki nie ma wpływu na płodność.. ale wyniki morfologii, tarczycy, moczu, cukru, testy alergiczne, spermogram, HSG (te dwa są bardzo ważne!) i wszystko co posiadasz a dotyczy Twojego zdrowia powinieneś zabrać na wizytę.
  • przypomnij sobie wszystkie dolegliwości –  jeśli cierpisz na cokolwiek, a tym bardziej przewlekłego, to również powinieneś się tym podzielić z lekarzem (nawet jeśli to są bolące dziąsła, zęby, itp.)
  • przygotuj się psychicznie – Raczej na pewno lekarz znajdzie u Ciebie coś, o czym nie miałeś pojęcia (np. ukrytą alergię, złe wyniki tarczycy, itp)
  • dla kobiet: jeśli prowadzisz kartę obserwacji cyklu, koniecznie zabierz ją na pierwszą wizytę.

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona