Moda i Uroda

Płyn micelarny a tonik – różnice

Płyn micelarny a tonik – różnice
25 marca 2016 o 15:17   /   przez   /   komentarze (0)

Demakijaż dla kobiety to niezwykle istotny element wieczornej toalety. Bagatelizując go można szybko spodziewać się niechcianych efektów czyli między innymi szybszego starzenia się skóry i ciągle zatkanych porów. Na twarzy szybciej pojawiają się zmarszczki, które to z roku na rok stają się wyraźniejsze i głębsze. Sposobów na demakijaż jest wiele. Każdy jest dobry pod warunkiem, że oczyszczanie jest dokładne i precyzyjne. Jedni wybierają szare lub siarkowe mydło, które działa antybakteryjnie. Inni wolą żele przeznaczone do mycia twarzy a kolejni wybierają pomiędzy tonikiem a płynem micelarnym.

No właśnie, a jaka jest pomiędzy nimi różnica? Przecież na opakowaniach zwykle można znaleźć bardzo podobne informacje. Może to tylko chwyt marketingowy producentów? Absolutnie nie. Różnice są znaczne i warto się z nimi zapoznać.

Tonik

Tonizowanie skóry to bardzo ważny element nie tylko dla demakijażu. Odpowiednio dobrany do rodzaju cery nawilża, przywraca odpowiedni poziom pH i zmniejsza widoczność porów. Znajduje się w niemalże każdej linii produkcyjnej więc jego zastosowanie jak widać jest na prawdę bardzo szerokie skoro wszyscy producenci decydują się na jego tworzenie. Z roku na rok na rynku pojawia się coraz większa różnorodność. Każdy tonik różni się od siebie składem i właściwościami, ale nie zmienia to faktu, że tonizowanie skóry ma jeden główny cel – zachować dobry i zdrowy wygląd skóry twarzy, która jest niezwykle delikatna.

Płyn micelarny

Płyny micelarne, które można zobaczyć na sklepowych półkach zawierają w swoim składzie micele, dzięki którym płyny te idealnie radzą sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami. Micele ściągają je ze skóry niczym magnes.  Nie trzeba więc pocierać mocno wacikiem.

Płyn micelarny to najlepszy wybór dla osób, które cierpią z powodu wrażliwej skóry. Płyn micelarny z górnej półki zawiera wszystkie niezbędne składniki zastępujące tonik, mleczko kosmetyczne, a także żel do mycia twarzy. Co ważne zawiera minimalną ilość konserwantów. Z kolei w jego składzie nie znajdziemy alkoholu.

Jak widać tonik i płyn micelarny są do siebie podobne, ale występują między nimi pewne znaczące różnice, które warto znać wybierając się na kosmetyczne zakupy. A Wy, który kosmetyk preferujecie?

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona