Rozwój

Pozytywne nastawienie do życia – pozytywna energia!

pozytywne nastawienie do życia
25 lutego 2016 o 19:47   /   przez   /   komentarze (0)

Nawet najlepszy trener personalny nie będzie w stanie zagwarantować zdrowego podejścia do życia jeśli sami nie będziemy umieli zmotywować się do działania. Najważniejsza jest przede wszystkim pozytywna energia, dzięki której po przebudzeniu każdy dzień będzie walką o szczęście.

Pozytywne nastawienie do pracy

Człowiek, aby żyć musi pracować. Niczego nie można mieć za darmo a już na pewno nie na tyle, aby zapewnić godny byt sobie i swojej rodzinie. Tylko dzięki pozytywnej energii można zrozumieć, że praca to nie żaden przymus a wyzwanie, dzięki któremu możemy się sprawdzić jako dobrzy i rzetelni fachowcy. Jeśli tylko będziemy dobrze wykonywać swoje obowiązki to będziemy czuć się ważni i potrzebni. Warto spisać sobie listę wartości i korzyści jakie daje nam zatrudnienie. Może to być

  • pensja pozwalająca na utrzymanie się,
  • forma nauki pracy zespołowej,
  • podnoszenie swojego doświadczenia i kwalifikacji,
  • możliwość wyjścia z domu i spotkania się z ludźmi oraz wiele innych.

Pozytywne nastawienie do ludzi

Żaden człowiek z natury nie jest zły. To świat i doświadczenia kształtują naszą osobowość. Oczywiście, są ludzie trudni i zgorzkniali, którzy nie dostając niczego dobrego od życia zamykają się na dobre słowo i gest. Trzeba nauczyć się rozumieć ludzi, nawet wtedy kiedy milczą. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest właśnie wspólne milczenie, które otwiera drzwi do porozumienia, rozmowy i być może szczerej i głębokiej przyjaźni, którą ten samotny i nieszczęśliwy człowiek nas obdarzy w podzięce za naszą pozytywną energię.

Pozytywne nastawienie do życia i świata

Każdy ma tylko jedno życie i jedną szansę, aby najlepiej je wykorzystać. Sami jesteśmy sterem, żaglem i okrętem. Najważniejszą zasadą jest to, co dzieje się tu i teraz. Nie warto patrzeć na przód, bo wszystko co stanie się w przyszłości ma zalążek w teraźniejszości więc to tutaj trzeba na przyszłość pracować. Świat nas kształtuje, ale to od naszej pozytywnej energii zależy na ile mu się poddamy a na ile sami zawalczymy o to, czego chcemy i czego pragniemy.

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona