Moda i Uroda

Sposoby na puszące się włosy

Sposoby na puszące się włosy
27 marca 2016 o 15:28   /   przez   /   komentarze (0)

Puszące się włosy to problem, z którym boryka się mnóstwo osób niezależnie od tego czy włosy są proste czy kręcone. Wpływ na to mają różne czynniki w tym nawet niewłaściwa, uboga dieta co może wydawać się dość dziwne, ale tak właśnie jest. Biologia człowieka jest tak skomplikowana, że trudno wyobrazić sobie, ile pozornie niezależnych od siebie organów mają na siebie wzajemny wpływ. Tak czy inaczej, z puszeniem się włosów można, a nawet trzeba walczyć i warto znać na to dobre sposoby.

  1. Przede wszystkim jak już zostało wspomniane trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe. Należy sięgać po warzywa owoce i jadać o regularnych porach. Po kilku miesiącach można zauważyć, że kondycja nie tylko włosów, ale także skóry i paznokci znacząco się poprawi.
  2. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne to również można kilka zastosować a wśród nich między innymi odpowiednie maski, odżywki i silikony dostępne w sklepach. Najlepiej, żeby były to specyfiki z górnej półki. Czasami lepiej zapłacić więcej, aby we efekcie otrzymać spodziewany efekt, który będzie się utrzymywał trochę dłużej niż kilka godzin po zabiegu. Stosując gotowe specyfiki należy uważać na to, aby nie obciążyć zanadto włosów. Trzeba znaleźć optymalną ilość preparatu, którą te będą w stanie unieść. Może się to nie udać za pierwszym czy drugim razem, ale już po kilku tygodniach bez trudu można znaleźć ilość odpowiednią dla siebie.
  3. Warto także sięgać po naturalne, domowe sposoby. Jednym z nich, który znany jest od lat jest maska z żółtek i oliwy z oliwek. Taka mieszanka nie tylko odżywi włosy, ale również poprawi ich kondycję. Puszenie się będzie znacznie mniejszym problemem, a cena domowego specyfiku to zaledwie kilka złotych.
  4. Warto byłoby unikać zabiegów, które mają istotny wpływ na strukturę włosa. Chodzi tu między innymi o farbowanie, prostowanie, kręcenie i suszenie. Wysoka temperatura i środki zawarte w farbie palą włosy, efektem czego może być właśnie puszenie. Jeśli jest to niemożliwe, to trzeba przynajmniej używać suszarek i prostownic z funkcją jonizacji włosa.

 

Komentarze (0)

skomentuj

Komentarze
Imię E-mail Strona