Książki

Moją ulubioną książką z dzieciństwa, była “Karolcia”. A twoją? Pamiętasz ją?

Wtedy, przeczytałem ją kilka razy. Kilka lat temu, gdy zacząłem pisać bajki dla dzieci, wróciłem do tej pierwszej czytelniczej miłości i okazało się, że mój zachwyt nie minął. Znów uśmiechałem się, jak wtedy i śledziłem losy głównej bohaterki. Ciekawy i lekki styl autorki, pomagał i mnie lekko płynąć przez kolejne strony.

W tym miejscu opisuję nieco inny typ książek. Mam jednak nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie, co pomoże ci odkryć wiele rzeczy na nowo. Lubię książki, które pobudzają do myślenia, dotykając miejsc, które są dla mnie ważne. Również takie, które burzą mój porządek myślenia i pomagają budować go na nowo. Nie bój się takich książek.

Gdy biorę książkę do ręki, czuję jej energię. Czuję energię zawartą w słowach i od razu wiem, czy jest ona dla mnie, czy też może lepiej odłożyć ją na półkę. Tak dzieje się, gdy czytam książki drukowane. To odczucie fizyczne, nie pojawia się niestety przy wersjach elektronicznych, ale tu zastępowane jest czymś innym. To wewnętrzne odczucie, że dalsza lektura to strata czasu, albo dobra inwestycja. Zawsze mam wybór i nie czytam do końca tego, co mi się nie podoba. Dlatego tak bardzo lubię Legimi, gdzie mogę w każdej chwili odłożyć książkę na półkę, jak w księgarni, i wziąć nową.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie, a jeśli masz swoje ulubione książki, podziel się nimi w komentarzu pod wybranym opisem, proponowanej przeze mnie lektury.