Żyję

Czy naprawdę

To tylko jedno słowo, a mieści w sobie wszystko. Wypowiedz je i zwróć uwagę na to, co czujesz. Być może będzie to twój pierwszy raz i zdziwisz się, jakie odczucia się pojawią. Ale warto, bo im więcej świadomie przeżytych chwil, tym większa szansa, że wszystko, co robisz, nabierze głębszego znaczenia i sensu.

Co znaczy, że naprawdę żyję?

Wybieram, a nie reaguję. Czuję i akceptuję wszystkie swoje uczucia. Cieszę się każdą chwilą, choć nie każda wypełniona jest tym, czego chcę. Ufam, że wszystko, co mnie spotyka, jest po coś i ma głębszy sens. Pozwalam sobie być tym, kim naprawdę jestem. Oddycham świadomie.

To tylko niektóre myśli, które pojawiły się, gdy zadałem sobie to pytanie. Być może, ty odpowiesz inaczej i nie ma w tym nic dziwnego, ani złego. Nie jestem ekspertem w wyjaśnianiu, czym w swej istocie jest życie. Od lat jednak, uwielbiam rozmawiać na jego temat, szukać najlepszych rozwiązań, dokonywać najtrafniejszych wyborów i chłonąć całym sobą każdą chwilę. Nie lubię rozmawiać o niczym. Szkoda mi na to czasu. Wolę wykorzystać go na czytanie, naukę albo tworzenie czegoś, czy pisanie. Tak już mam i tym wypełnione jest moje życie.

Load More